تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت


3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)


3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)

3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)

 

فایل‌های مقالات این پروژه به صورت word و قابل ویرایش ارائه شده است. با توجه به اینکه این مقالات در همایشهاي ملي منتشر شده است، منبع ارزشمندی برای مطالعه و ارائه پروژه های دانشگاهی است

 

عناوین:

- برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند مرتبه‌ها

- بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی و روانی ساختمان‌های بلند

- تاثیر فرم و ارتفاع در مصرف انرژی بناهای بلند مرتبه

 

 

برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند مرتبه ها

مسعود داوری نژاد مقدم ، محمد رضا مبهوت

چکيده

در دهه‌هاي اخير، كلانشهرها به نحو بي‌سابقه‌اي گسترش يافته‌اند. اين گسترش كالبدي در بسياري از موارد بيش از افزايش جمعيت بوده است. ترافيك بالاي درون شهري و جدايي بيش از حد محل كار و مسكن، آلودگي‌هاي زيست محيطي و توسعة بي‌رويه شهرها بر روي اراضي زراعي و... همه مولود گسترش ناموزون شهري است. دغدغه های ناشي از اين پديده موجب گرديد تا كشورهاي توسعه يافته اقدام به اتخاذ تمهيداتي جهت حل يا مهار اين بحران كنند. زمينه هاي اصلي اين تمهيدات شامل سياستهاي بلند‌مرتبه سازي، انبوه سازي، وضع قوانين زمين براي استفاده بهينه از آن و بهسازي و نوسازي بافتهاي قديمي شهرها و ... بوده است که بلند مرتبه سازي يكي از راهكارهاي مناسب در جهت كنترل و توسعة شهرها ميباشد كه از سوي متخصصين امور شهري همواره مورد تاكيد قرار گرفته است. از طرفی برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند‌مرتبه، نيز خود موضوع ديگري بوده كه از اهميت دو چندان برخوردار مي‌باشد. در اين مقاله سعي بر آن است كه تعريف جديدي از ناحيه مناسب جهت بلند مرتبه بر اساس معيارهايي كه برمطلوبيت فضايي ـ مكاني از نظر محيطي، اقتصادي ـ اجتماعي و كالبدي و ديگر شاخصهاي تاثير‌گذار بر مكانيابي بلند‌مرتبه مبتني است صورت پذيرد. مكانيابي جهت بلند مرتبه در حقيقت پاسخي به نارسايي‌ها و كاستي‌هاي برنامه‌ريزي كالبدي در راستاي تخصيص مناسب فضا است.

واژه های کلیدی: بلند مرتبه، برنامه ریزی کالبدی، فضا

 

بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی و روانی ساختمان های بلند

زهرا مرید صداقت

چكيده

امروزه نیاز به ساخت و سازهای بلند به دلیل توسعه ی بیش از حد و تراکم زیاد جمعیت کلان شهرهای کنونی تجویزی از سوی نظام معماری و شهرسازی می باشد اما طبق شواهد موجود توزیع نا متوازن ساختمانهای بلند در تمام مناطق شهری که گاهی خارج از ظرفیت قابل تحمل بعضی مناطق نیز می باشد مشکلات گوناگون شهری و مغایر با اصول توسعه ی پایدار را به وجود آورده است.به نظر می رسد با حل و فصل این قبیل مسائل و مشکلات به روشهایی کاربردی در جهت بررسی مناطق شهری و پتانسیل یابی تراکم پذیری این مناطق می توان گامی در جهت دستیابی به آرامش محیط شهری برداشت. هدف از این پژوهش بررسی مسائل فرهنگی، اجتمایی و روانی مرتبط با امر بلند مرتبه سازی در راستای ظرفیت قابل تحمل شهر و دستیابی به آرامش روانی شهروندان می باشد.در این راستا در گام نخست به تعریف مفهوم ساختمان بلند و سپس باز شناسی عوامل اجتمایی و فرهنگی و تاثیرات اجتمایی زندگی در ساختمانهای بلند مورد بررسی قرار گرفته شده است.

واژه‌هاي كليدي: ساختمان بلند، تراکم جمعیت، محیط شهری، بعد اجتماعی

  

 

تاثیر فرم و ارتفاع در مصرف انرژی بناهای بلند مرتبه

محمد محمدی، وحید بختیاری مورجانی

چکیده

معماري در مراحل مختلف خصوصا در طراحي ساختمان با بكارگيري ابزارهاي لازم و توجه به شرايط بهره‌برداري بنا مي-تواند نياز به استفاده از انرژي‌هاي تجديد ناپذير را كاهش دهد. يكي از راهكارهاي طراحي در نيل به هدف فوق فرم بنا است كه توجه به اين مقوله علاوه بر احداث بناهاي زيبا و متناسب با معماري روز و فرهنگ و نياز كاربران و ايجاد فضاهاي مناسب، باعث كاهش هزينه‌هاي ناشي از تامين انرژي و نيز حفاظت از محيط زيست از طریق کاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و كمك به اهداف معماري پايدار را باعث مي شود که این امر به ویژه در مورد ساختمان‌های بلندمرتبه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. فرم کلی ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که دو هدف اصلی یعنی جذب انرژی بیشتر و اتلاف حرارت کمتر را تامین کند. بهترین فرم بدنه یک ساختمان، چنان فرمی است که در زمستان حداقل افت حرارتی و در تابستان حداقل جذب حرارتی را داشته باشد. در این پژوهش به منظور دست‌یابی به فرم بهینه برای ساختمان‌های بلندمرتبه از شبیه سازی رایانه‌ای کمک گرفته شده، تا با انجام محاسبات سرمایش و گرمایش برروی فرم‌های پیشنهادی در نهایت فرمی که بیشترین بازده را از نظر میزان صرفه جویی در مصرف انرژی دارد، تعیین شود. نرم افزار مورد استفاده در این تحقیق، نرم افزار انرژی پلاس نسخه 8 می‌باشد. به منظور تعیین فرم بهینه برای ساختمان های بلند مرتبه، شش نمونه از فرم‌های متداول برای این ساختمان‌ها پیشنهاد شده که با بررسی آن‌ها سعی در تعیین فرم بهینه بنا شده است.

کلمات کليدي: بلندمرتبه‌سازی، مصرف انرژی، فرم ساختمان، معماری پایدار


مبلغ واقعی 5,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 1338

برچسب های مهم

محبوب ترین ها

پرفروش ترین ها


مطالب تصادفی

 • پروپوزال کارشناسی ارشد معماری: طراحی مجموعه اقامتی-درمانی با بهره‌گیری از مناظر شفابخش در الگوی باغسازی ایرانی (فایل word)
 • پایان نامه کارشناسی ارشد معماری «طراحی مرکز فروش و تالار نمایش(مـوزه) فرش با هدف ارتقاء سرزندگی و تعامل میان محیط و انسان» رساله + نقشه‌ + رندر
 • رساله پایان‌نامه ارشد معماری با عنوان «طراحی تکنو پارک(علم و فناوری) با رویکرد افزایش تعامل محیط و انسان در فضای پژوهشی» (فایل word قابل ویرایش)
 • رساله پایان‌نامه ارشد معماری با عنوان «طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد SBD جهت افزایش امنیت ساکنین» (فایل word قابل ویرایش)
 • رساله پایان‌نامه ارشد معماری با عنوان «طراحی مـوزه فـرش با رویکرد ایجاد فضاهای تعامل‌پذیر و سرزنده» (فایل word قابل ویرایش)
 • متن کامل مقاله: «ملاحظات طراحی فضای سبز محلات از منظر پدافند غیرعامل» - رایگان
 • کتابخانه ی عمومی با رویکرد تقویت تعاملات اجتماعی بین فرد و مکان- رایگان
 • فهرست پایان نامه‌های دکترای معماری دانشگاه شهید بهشتی
 • فهرست پایان نامه‌های کارشناسی ارشد معماری دانشگاه شهید بهشتی
 • مقاله بررسی و مطالعه پیرامون فرم ها در طبیعت و نقش آموزشی آن در طراحی معماری- رایگان

کرج، چهار راه هفت تیر، خیابان لاله یک، پلاک 14، طبقه همکف

ارائه پایان نامه، پروپوزال، تحقیق و مقاله معماری و شهرسازی